Úvod | FAQ

Často kladené dotazy

Je možné zadat si desky dopředu, i když nemám ještě samotnou práci napsanou?

Ano a velice to doporučujeme. Budete mít stoprocentní jistotu, že Vaši práci vyvážeme ve Vámi zvoleném termínu. Můžete si svoji práci v klidu dokončit a zkontrolovat. Poté nám stačí zaslat data k tisku a vyzvednete si již hotovou práci. Ušetříte tím svůj čas a peníze – nemusíte k nám jezdit. Vaši práci jsme navíc v případě nutnosti schopni svázat i za 1 hodinu / platí pouze u desek zadaných minimálně 2 pracovní dny dopředu /.V závislosti na momentální kapacitě knihařství.

Kolik dní dopředu musím zadat desky, abych nemusel/la platit žádný příplatek a měl/la jistotu, že mou práci stihnete 100% vyvázat?

Desky je potřeba zadat minimálně 2 pracovní dny dopředu / 48 hodin /, než si chcete práci odnést. Data k tisku nebo vytištěné listy je nutné dodat minimálně 1 pracovní den / 24 hodin / dopředu, než si chcete hotovou práci vyzvednout. V tomto případě neplatíte žádný příplatek.

Mohu si zadat výrobu desek, i když vím pouze přibližný počet stran?

Ano, stačí vědět pouze přibližný počet listů. Desky máme rozděleny takto: do 80 listů, 81-130 listů, 131-180 listů. Do 180 listů se stačí trefit do těchto rozmezí. Od 180 listů výše potřebujeme vědět počet listů s přesností +- 10 listů.

Co vše potřebuji, abych si u vás zadal desky?

Potřebujete vědět, co chcete napsat na desky Vaší práce / doporučujeme donést vytištěné nebo napsané rukou /, přibližný počet listů Vaší práce, originální zadaní / pokud chcete tisknout u nás a Vaše škola ho vyžaduje/  a finanční hotovost.

Je možné zadat desky elektronicky anebo je nutná osobní návštěva?

Bohužel desky lze zadat pouze osobně na provozovně. Je to z toho důvodu, že se desky platí HOTOVĚ dopředu. Pokud jste z daleka, můžete poprosit Vašeho kamaráda nebo kamarádku, aby za Vás desky zadali / text na desky jim můžete zaslat emailem /.

Mám u vás objednané desky, ale nestíhám, přijdu později, než jsme se domlouvali, ale nevím ještě kdy. Mám vám volat nebo si musím desky vyzvednout?

Pokud máte u nás zadané desky a nestíháte termín, který je uveden v zakázkovém listě, nic se neděje. Nemusíte si je vyzvedávat ani nám volat. Desky jsou u nás jako v bavlnce a počkáme na Vás, až si práci v klidu donesete. Zadané desky mohou být u nás uloženy do konce června. Poté voláme zákazníkovi, abychom se domluvili, jak s nimi naložit.

Lze platit kartou nebo jiným způsobem?

Bohužel kartou platit nelze.Zatím lze platit pouze HOTOVĚ.

Razíte i ústav nebo název práce a loga?

Ano. V ceně jsou zahrnuty 4 řádky ražby. Každý další řádek je za příplatek 30,- Kč/ks, Logo 50 Kč

Razíte i na hřbet práce?

Ano. Za ražbu na hřbet se připlácí 70,- Kč /jeden řádek.

Je možné svázat třeba i 200 listů a více?

Ano je to možné. Desky vyrábíme přímo na míru, nejsme tedy limitováni počtem listů. Je možné svázat například i 500 listů.

Kolik potřebujete na vazbu a jaké okraje doporučujete?

Blok prošíváme u hřbetu a na vazbu potřebujeme 1 cm. Proto bychom doporučovali okraje na levé straně nastavit 2,5 až 3 cm.  Nahoře, dole a vpravo doporučujeme nastavit 2 až 2,5 cm.

Některé přílohy mé práce jsou formátu A3 nebude problém práci vyvázat?

Problém to nebude, ale upozorněte nás prosím na tuto skutečnost. Listy neskládejte, přeložíme si je samy. Abychom dosáhli profesionálního vzhledu, práci po 3 stranách ořezáváme cca o jeden milimetr. Při nesprávném složení by mohlo dojít k poškození příloh.

Je možné si zvolit typ a velikost písma?

Ano, ale musíte dodat PDF.

Zapomněl jsem na obal na CD, mám volat?

Nemusíte, upozorněte nás na tuto skutečnost při vyzvedávání práce. Vlepíme Vám obal na CD na počkání.

Je možné vyměnit listy v již svázané práci?

Ano, pokud byla vázána u nás. Všeobecně lze v práci vyměnit 1 až 3 listy /30,- Kč za list / a od 4 listů je nutná výměna celého bloku / 150,- Kč za práci /. Není nutné volat ani se objednávat. Výměnu provedeme do druhého dne.

Je možné svázat například jednu kopii kroužkovou vazbou? Jak dlouho to trvá a kolik to stojí?

Ano možné to je. Kroužkovou vazbu si můžete vyzvednout zároveň s Vaší prací anebo Vám ji svážeme na počkání / V závislosti na momentální kapacitě knihařství. /, dle dohody. Cena je včetně spirálky, zadní barevné kartonové desky a přední průhledné fólie do 200 listů – 40,- Kč/ks a nad 200 listů – 60,- Kč/ks. Barvu kroužku i kartonu si můžete sami zvolit.

Za jak dlouho jste nejrychleji schopni práci svázat, pokud mám u vás zadané desky dopředu?

Práci do 200 listů jsme schopni nejrychleji svázat za 60 minut. Práce nad 170 listů do 24 hodin. Tato služba je za příplatek. V závislosti na momentální kapacitě knihařství.

Mohu přinést práci již vytištěnou a zároveň si zadat desky? Kdy bude tato práce hotová?

Ano můžete. Vaše práce bude vyhotovena ve standardním termínu za 2 pracovní dny / 48 hodin / - sobota a neděle se nepočítá.

Musím tisknout u vás anebo si mohu práci vytisknout sám jinde a listy přinést? Změní to nějak cenu?

Samozřejmě si můžete přinést práci již vytištěnou, cenu to nijak neovlivní. Nevýhodou je, že musíte k nám vážit jednu cestu navíc, abyste nám listy předali.

Pokud zašlu práci k tisku, na jakých strojích bude tištěna a jaké to má výhody?

Tiskneme na laserových profesionálních tiskárnách KONICA MINOLTA, které samy rozliší černobílou a barevnou stránku. Výhodou těchto strojů je, že práci není nutné skládat nebo předem dělit na černobílé a barevné strany. Práce vyjede ze stroje již v celku a na počítadle stroje se zobrazí počet stránek barevných a počet černobílých. Platíte pouze za to, co se vytisklo. Pokud nám Vaši práci zašlete k tisku elektronicky, pak je jistě výhodou, že ušetříte jednu cestu k nám, případné čekání ve frontě.

Pokud budu zasílat soubor k tisku, mám uložit zvlášť barevné a černobílé strany?

Ne, nic takového není nutné. Tiskárny samy dokážou rozlišit barevnou stránku od černobílé, takže pokud máte např. ve své práci 5 stran barevných a ostatní černobíle nebo v odstínu šedi, zaplatíte pouze za 5 barevných stran cenu za barevný tisk a ostatní strany Vám budou počítány jako černobílý tisk. Za barevnou stranu je počítána celá plocha barevně, ale pozor i například barevný modrý odkaz na internet. Pokud nechcete u těchto stránek platit cenu za barevný tisk, převeďte text do odstínu šedi.

Mám u vás zadané dopředu dvoje desky pro svou práci. Právě jsem ji dopsal. Můžete mně svázat jednu do hodiny EXPRES a druhou za 24 hodin zdarma?

Bohužel Vás nepotěšíme. Není to možné. Práce vážeme pouze v sériích, abychom udrželi pro všechny studenty nízké ceny a zajistili bezproblémový chod knihařství.

Potřebuji pouze jeden výtisk své práce. Zhotovíte ho za stejnou cenu, nebo se platí příplatek za jeden kus?

Pokud opravdu potřebujete pouze jeden kus a nechcete například věnovat další kus na památku třeba svým rodičům nebo babičce, svážeme Vám samozřejmě i jeden kus a to bez příplatku. Ceny na našich stránkách jsou platné již od jednoho kusu a jsou konečné. Nejsme plátci DPH.