Úvod | Příklady a návody

Podrobné informace a příklady

Předání práce k vazbě

Práci k vazbě lze zadat pouze při Vaší osobní návštěvě knihařství. Nelze ji zadat emailem nebo po telefonu.

 • přineste si sebou text, který chcete razit na desky vytištěný na papíru formátu A4 nebo napsaný rukou
 • přineste si sebou, chcete li svěřit tisk Vaší práce do našich rukou, i originální zadání, pokud je Vaší školou vyžadováno
 • tak a nyní si trošku popovídáte s naší obsluhou, která s Vámi vypíše zakázkový list
 • jsme zvědaví, budeme z Vás chtít například vytáhnout informace o tom, kolik budete mít v práci přibližně listů, jestli chcete vlepit obal na CD, rožky nebo pásek na přílohy nebo zda Vaše práce bude obsahovat přeložené přílohy nebo mapy
 • dále Vás budeme "nutit", abyste si vybrali druh, barvu desek a barvu písma
 • pak Vám dáme menší prostor na Vaše speciální požadavky a zakázkový list máme vypsaný
 • i když jsme zde zadání desek popsali jako horor a utrpení, což byl pouze pokus o odlehčení, nezdržíte se touto procedurou déle než 5 minut a s naší obsluhou se spíše zasmějete
 • hotovou práci vydáváme oproti zakázkovému listu
 • Vaše práce bude hotová, dle data a času na zakázkovém listě a po uplynutí této doby si ji můžete vyzvednout
 • po zadání zakázky jsou pro nás rozhodující údaje na zakázkovém listě. Změny emailem nebo telefonicky nemůžeme neakceptovat.
 • desky se platí předem v hotovosti

Desky je dobré objednat minimálně dva pracovní dny / 48 hodin / dopředu než si chcete práci odnést. Sobota a neděle se nepočítají, protože máme zavřeno. Ideální je zadat desky dopředu třeba i týden. Desky si nemusíte vyzvedávat, pokud práci ještě nemáte dopsanou. Uschováme Vám je u nás, až práci přinesete nebo pošlete na tisk / ideální stav, protože nemusíte chodit osobně, nemusíte čekat a jdete si práci pouze vyzvednout/ / do druhého dne / za 24 hodin / Vám ji ZDARMA svážeme. Nebo za příplatek za 1 hodinu.

Příklad:1
Desky jste si zadali v pondělí v 10 hodin. Budou tedy hotové ve středu v 10 hodin. Nyní jsou dvě možnosti: Chcete li si hotovou práci odnést bez jakéhokoliv příplatku již ve středu v 10 hodin je dobré, aby jste text k Vaší práci poslali na tisk, nejpozději v úterý v 10 hodin. Informace, jak zaslat data k tisku jsou na zadní straně našeho zakázkového listu nebo je najdete na našich stránkách v záložce TISK. Anebo pokud máte text již vytištěný odjinud, donést ho, nejpozději v úterý do 10 hodin. Pokud tolik nespěcháte, můžete zaslat data k tisku nebo donést až budete chtít. V tomto případě, aby byla vazba zdarma, si hotovou práci vyzvednete za 24 hodin od dodání textu / sobota a neděle se nepočítají /.

Příklad:2
Desky jste si zadali v pondělí v 10 hodin. Budou tedy hotové ve středu v 10 hodin. Text jste poslali na email: tiskdiplomek@seznam.cz a nebo pomocí formuláře k zadání tisku a telefonicky ověřili přijetí k tisku např. ve středu ve 13 hodin. Vaše práce tedy bude k vyzvednutí za 24 hodin od přijetí k tisku, to znamená ve čtvrtek ve 13 hodin. Pokud práci chcete rychleji svázat je to možné za příplatek nejdříve do 1 hodiny, ale platí zde podmínka, že u nás máte desky zadané minimálně 2 dny předem / 48 hodin /.

Ceny desek ve výloze jsou při zadání minimálně 2 dny dopředu / 48 hodin / včetně tisku čtyř řádků a vazby zdarma do druhého dne / za 24 hodin / od dodání textu.
Každý další řádek nebo rychlejší termín vazby je za příplatek.

A ještě jedna maličkost, která by Vás mohla zajímat a to REKLAMACE. I když se snažíme sebelíp, nic na plat jednou za deset let něco pokazíme. Co dělat pokud takové neštěstí postihne zrovna Vás? Zachovejte chladnou hlavu a v klidu a s úsměvem, pokud to půjde, nám tuto skutečnost oznamte. Za odměnu a jako omluvu se budeme snažit ihned chybu napravit. Nejdříve se Vás budeme snažit uplatit nějakou sladkostí, které jsou na naší provozovně pro zákazníky volně k dispozici a naši kolegové mezitím chybu budou na počkání napravovat. Pokud by oprava byla většího rozsahu, napravíme to do hodiny. Nemusíte se tedy bát, že bychom striktně dodržovali zákon o reklamacích a Vy čekali např. 30 dnů na vyjádření nebo nápravu. Vaši práci stihnete odevzdat včas.